Dalu makšķeres, nevis zivis [6]

Autors: Māris Zanders @ 30.04.2009.

Dalu makšķeres, nevis zivis
Foto: Ieva Salmane

Samazinoties kredītresursu pieejamībai Latvijā un vietējā biznesa aktivitātēm kopumā, arvien nozīmīgāks kļūst jautājums par ārvalstu investīciju piesaisti. Vai starptautiski publiskotā informācija par Latvijas ekonomiku mazina tās pievilcību ārvalstu ieguldījumiem? Kas budžeta krīzes apstākļos notiek ar Eiropas Savienības finansējuma apgūšanu? Līdzšinējā finansējuma dalīšanas kārtība daudzkārt un no dažādām pozīcijām kritizēta, varbūt tieši tagad ir vērts kritērijus pārskatīt.
Kapitāls intervē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītāju Andri Ozolu.

lasīt tālāk

Akcīzes nodoklis satracina tirgu

Autors: Alvils Zauers, Nozare.lv @ 30.04.2009.

Akcīzes nodoklis satracina tirgu
Foto: Corbis / Scanpix

Aprīļa sākumā policija ziņoja par jauniem nelegālā alkohola tirdzniecības paņēmieniem. Krutku Rīgas centrā nu sākuši tirgot tāpat kā zāli, pulveri un tabletes. Manta tiek atstāta noteiktā vietā, tieši rokās izslāpušajam dziras tīkotājam to nenododot.
Kas zina, varbūt tā ir jaunu darbības metožu iemēģināšana, pieprasījuma viļņa kāpumu un ar to saistīto varas iestāžu pretdarbību gaidot.

lasīt tālāk

Māris Zanders: No viena grāvja otrā [5]

Autors: Māris Zanders, Kapitāla galvenais redaktors @ 30.04.2009.

Māris Zanders: No viena grāvja otrā
Foto: LETA

Pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē arī mūsdienās populārā spēle Monopols bija sasniegusi tādu popularitāti, ka vācu gūstā nonākušajiem britu karavīriem Otrā pasaules kara gados bija atļauts no mājām saņemt šīs spēles eksemplārus (ko nekavējās izmantot britu izlūkdienests informācijas nosūtīšanai). Citiem vārdiem sakot, cilvēkiem arvien paticis riskēt, spēlēt. Un zaudēt.

lasīt tālāk

Enerģija, kas ražota Latvijā [4]

Autors: Alvils Zauers, nozare.lv @ 31.03.2009.

Enerģija, kas ražota Latvijā
Foto: Corbis / Scanpix

Līdz šim siltuma un elektroenerģijas ražošanā Latvijā izmantotā biokurināmā – šķeldas un kokskaidu granulu – ražošanas attīstība galvenokārt bija saistīta ar mežizstrādes un kokrūpniecības atkritumu pārstrādi un saražotās produkcijas lielākās daļas eksportu. Pašsaprotami – jo lielāks pieprasījums pēc kokmateriāliem un papīrmalkas, jo vairāk atlieku pārstrādei. No tā barojās gan šķeldas, gan koksnes granulu ražotāji. Šķita, ka resursu netrūks un tā būs mūžīgi. Pašlaik situācija ir mainījusies...

lasīt tālāk

10 receptes krīzes laika komunikācijai [3]

Autors: Sandra Lence, nozare.lv @ 31.03.2009.

10 receptes krīzes laika komunikācijai

Krīzes un pārmaiņu komunikācijas vadība jo īpaši aktuāla ir ekonomiskās recesijas laikā. Uzņēmuma tālāko darbību vai ilgtermiņa attīstību var apdraudēt neveiksmīgs krīzes menedžments, izraisot darbinieku satraukumu, klientu vai sadarbības partneru nedrošību, pastiprinātu mediju interesi un pat investoru paniku. Komunikācijas krīzes profilaksei jeb pirmo simptomu novēršanai Kapitāls iesaka ekspertu veidotas receptes.

lasīt tālāk

Ko iespējams darīt šaizemē?! [8]

Autors: Ģirts Rungainis, AS IBS Prudentia partneris @ 31.03.2009.

Ko iespējams darīt šaizemē?!
Foto: LETA

Pašreizējās ekonomiskās situācijas aprunāšanā reizēm nonāk līdz absurdam. Cilvēki sacenšas apokaliptisku prognožu izteikšanā, domās gremdējot Latviju arvien dziļāk un zīmējot ainu aizvien bezcerīgāku. Tā ejam no viena grāvja otrā. Manuprāt, auglīgāka ir pieeja – labi, ka krīze ir klāt, raudzīsim saprast, cik daudz pozitīva tā dod šodien un dos nākotnē.

lasīt tālāk

Biznesu var kavēt arī „sīkumi” [1]

Autors: Māris Zanders, Kapitāla galvenais redaktors @ 31.03.2009.

Biznesu var kavēt arī „sīkumi”
Foto: LETA

Dīvaina situācija: publiskajā telpā amatpersonas, uzņēmēji un žurnālisti operē ar miljoniem latu kategorijām (budžeta samazinājumi, starptautiskie aizdevumi, IKP kritums utt.), tomēr reālajā dzīvē pinamies un saskaramies ar a) knosīšanos ap nebūtiskiem sīkumiem, b) it kā sīkumu, kas diemžēl pamatīgi ietekmē Latvijas ekonomiku, ignorēšanu, jo tie taču esot sīkumi. Paskaidrošu.

lasīt tālāk

LTRK Uzņēmēju plāns Latvijas ekonomikas stimulēšanai. Kopsavilkums

Autors: LTRK @ 03.03.2009.

LTRK Uzņēmēju plāns Latvijas ekonomikas stimulēšanai. Kopsavilkums

Uzņēmēji, iepazīstoties ar Latvijas ekonomikas stabilizācijas un attīstības programmu, pieņēma lēmumu veidot savu rīcības plānu izaugsmes atjaunošanai - iespējami īsā laikā izstrādāt konkrētus izpildāmus priekšlikumus ar termiņiem un nepieciešamajiem resursiem piecās jomās:

1) uzņēmumu likviditāte;2) eksporta atbalsts;3) ES fondu apguve;
4) inovāciju veicināšana;5) valsts pārvaldes efektivitāte.

lasīt tālāk

Mārketings skaudra budžeta apstākļos [3]

Autors: Sandra Lence, nozare.lv @ 02.03.2009.

Mārketings skaudra budžeta apstākļos
Foto: Corbis

Kompāniju mārketinga, PR un reklāmas budžeti kļūst arvien plānāki un, maigi sakot – vairs nav prioritāšu augšgalā. Ko darīt, ja uzņēmums nespēj atlicināt naudu mārketingam, bet tam ir vitāli svarīgi neizkrist no mediju un patērētāju redzesloka? Kam dot priekšroku – radošiem mazbudžeta risinājumiem vai pārbaudītām vērtībām mazākā apjomā? Idejas plānākam mārketinga budžetam iesaka komunikācijas eksperti, un pieredzē dalās uzņēmēji.

lasīt tālāk

Varam paļauties tikai uz sevi [2]

Autors: Māris Zanders, Kapitāla galvenais redaktors @ 02.03.2009.

Varam paļauties tikai uz sevi
Foto: LETA

Iespējams, viena no lielākajām problēmām veidā, kā Latvijas sabiedrība un pat t.s. lēmumu pieņēmēju aprindas uztver mūsu ekonomisko situāciju, ir tas, ka mēs nepietiekami novērtējam krīzes globālo raksturu. No vienas puses, šī tēma tiek piesaukta nepārtraukti, bet... Būtu ļoti lietderīgi pieņemt kā realitāti to, ka krīze šogad nebeigsies, ka tā ilgs vēl vismaz divus gadus.

lasīt tālāk

E-pasts:
Parole
Reģistrēties

Meklētājs

   

Kapitāls iesaka

Kontakti: SIA "Izdevniecība IKK"

Marijas iela 2, 5.stāvs, Rīga, LV-1050

T. 67029363, F. 67357584,

e-pasts: kapitals@kapitals.lv

Pārpublicējot materiālus, nepieciešama SIA "Izdevniecība IKK" rakstiska atļauja.

Citējot, atsauce uz avotu obligāta.
Par faktu materiālu ārštata autoru darbos izdevniecība atbildību neuzņemas.

© Kapitāls 2010 © LETA 2010 © Nozare.lv 2010 © LETA video 2010

Google+