ATD izvēlas desmit pārvadātājus, kuri apkalpos pasažierus maršrutos Latvijas vidienē

Rīga, 19.jūl., NOZARE.LV. Autotransporta direkcijas (ATD) valde pieņēmusi lēmumu par līgumu slēgšanu ar desmit pārvadātājiem, kuri cenu aptaujā iesnieguši izdevīgākos piedāvājumus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai maršrutos Latvijas vidienē, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja direkcijā.

Pēc līgumu parakstīšanas tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus tiks piešķirtas SIA "Autotransporta firma Jūrmala SV", AS "Rīgas Taksometru parks", SIA "Ogres autobuss", AS "Nordeka", SIA "Aizkraukles ATU", AS "Talsu autotransports", SIA "Norma-A", SIA "Tukuma Auto", SIA "AIPS" un SIA "B-Bus".

Līgumi starp pārvadātājiem un ATD tiks slēgti uz laiku no šā gada 1.augusta līdz tiesvedības beigām vai jauna konkursa noslēgumam, bet ne ilgāk kā līdz 2012.gada 31.decembrim. Līgumu nosacījumi paredz, ka pasažieru pārvadājumi jāveic ar transportlīdzekļiem, kas atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Kā ziņots, pērn Administratīvā rajona tiesa 8.jūlijā pēc piecu reģionālo autopārvadātāju lūguma nosprieda atcelt Autotransporta direkcijas 2008.gada 3.oktobra konkursa komisijas lēmumu, ar kuru sešiem citiem pārvadātājiem tika piešķirtas tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Latvijas vidienē - maršrutu tīkla daļā "Centrs - 1" - no 2009.gada 1.janvāra. Direkcija atzina par uzvarētājiem AS "Nordeka", AS "Rīgas taksometru parks", SIA "Blagovest TUR", SIA "Norma-A".

Cenu aptaujas rezultātā tika izvēlēti ekonomiski izdevīgākie piedāvājumi, līdz ar to kalendārā gada laikā ATD ietaupīs gandrīz vienu miljonu latu, savukārt šogad no augusta līdz decembrim ietaupījums varētu sasniegt 500 000 latu. Ietaupījums nepieciešams sabiedriskā transporta maršrutu tīkla saglabāšanai, jo valsts budžeta finansējums sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazināts par 20%, skaidro ATD.

Uzņēmums "Autotransporta firma Jūrmala SV" apkalpos pasažierus maršrutos Sloka-Beberbeķu kapi, Rīga-Jaunķemeri un Rīga-Sloka, "Rīgas Taksometru parks" - maršrutos Rīga-Spuņņupe-Jaunķemeri, Rīga-Dubulti un Rīga-Vecumnieki, "AIPS" - maršrutos Rīga-Bauska, Jelgava-Eleja-Bauska, Jelgava-Jaunsvirlauka-Bauska un Rīga-Emburga-Bauska, "Nordeka" - maršrutos Rīga-Aizkraukle, Aizkraukle-Gulbene un Rīga-Madona-Gulbene, "Aizkraukles ATU" - maršrutos Jēkabpils-Aizkraukle, Rīga-Valle-Kurmene un Rīga-Jaunjelgava-Aizkraukle, "Talsu autotransports" - maršrutos Rīga-Tīnūži-Ogre un Rīga-Ogre, "Norma-A" - maršrutos Rīga-Jaunjelgava-Subate un Rīga-Nereta, "Tukuma Auto" - maršrutos Saldus-Zemīte-Tukums, Jelgava-Tukums, Bulduri-Spuņņupe-Sloka-Kalniņi un Rīga-Kalnciems, "Ogres autobuss" - maršrutos Rīga-Madliena-Meņģele, Ogre-Suntaži-Sigulda un Rīga-Pāvulēni, savukārt uzņēmums "B-Bus" - maršrutā Bauska-Kroņauce-Dobele.

Latvijas vidienē jeb lotē "Centrs-1" iekļauti 28 dažādi maršruti, kuri pamatā koncentrējas Latvijas vidienē. Tiesvedība par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu šajā maršruta tīkla daļā ilgst kopš 2008.gada.

Nozare.lv

Komentāri:
E-pasts:
Parole
Reģistrēties

Meklētājs

   

Kapitāls iesaka

Kontakti: SIA "Izdevniecība IKK"

Marijas iela 2, 5.stāvs, Rīga, LV-1050

T. 67029363, F. 67357584,

e-pasts: kapitals@kapitals.lv

Pārpublicējot materiālus, nepieciešama SIA "Izdevniecība IKK" rakstiska atļauja.

Citējot, atsauce uz avotu obligāta.
Par faktu materiālu ārštata autoru darbos izdevniecība atbildību neuzņemas.

© Kapitāls 2010 © LETA 2010 © Nozare.lv 2010 © LETA video 2010

Google+