Eiro ieviešanai pusotra gada laikā gatavojas grozīt gandrīz tūkstoti normatīvo aktu

Rīga, 29.maijs, LETA. Lai Latvijā ieviestu Eiropas Savienības (ES) vienoto valūtu eiro, nepieciešams grozīt 115 likumus un aptuveni 800 dažādus citus normatīvos aktus.

Tas ir ļoti apjomīgs un komplicēts darbs, kas ir savlaicīgi sākts, žurnālistiem šodien stāstīja Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Sanita Bajāre.

Neskatoties uz to, ka grozāmo likumu un normatīvu klāsts ir tik apjomīgs, Bajāre pauda pārliecību, ka visi nepieciešamie dokumenti tiks grozīti līdz noteiktajam datumam - eiro ieviešanas dienai, kas pašlaik iezīmēta uz 2014.gada 1.janvāri.

Bajāre atzīmēja, ka līdz eiro ieviešanas dienai ir iespējams grozīt tos likumus un normatīvos aktus, kur nav nepieciešams zināt fiksēto valūtas kursu. "Mēs uzskatām, ka būs iespējams, strādājot intensīvos apstākļos, panākt, ka šī pakete būs pieņemta līdz eiro ieviešanas dienai," uzsvēra Bajāre. Viņa piebilda, ka līdz eiro ieviešanas dienai nepieciešams grozīt visus 115 likumus.

Sarežģītāki varētu būt tie grozījumi, kur nepieciešams zināt konkrētu lata kursu pret eiro. To uzzinās tikai 2013.gada 10.jūlijā līdz 15.jūlijā, kad Latvijai vajadzētu saņemt uzaicinājumu pievienoties eirozonai.

Nozare.lv

Komentāri:
es

29.05.2012

esmu pret šo murgu

E-pasts:
Parole
Reģistrēties

Meklētājs

   

Kapitāls iesaka

Kontakti: SIA "Izdevniecība IKK"

Marijas iela 2, 5.stāvs, Rīga, LV-1050

T. 67029363, F. 67357584,

e-pasts: kapitals@kapitals.lv

Pārpublicējot materiālus, nepieciešama SIA "Izdevniecība IKK" rakstiska atļauja.

Citējot, atsauce uz avotu obligāta.
Par faktu materiālu ārštata autoru darbos izdevniecība atbildību neuzņemas.

© Kapitāls 2010 © LETA 2010 © Nozare.lv 2010 © LETA video 2010

Google+