Koka paneļu māju ražotājs "Husvik" norvēģiem piegādās mājas 9 miljonu latu vērtībā

Rīga, 17.sept., LETA. Koka paneļu māju ražotājs SIA "Husvik" saņēmis uzņēmuma vēsturē lielāko pasūtījumu no kādas Norvēģijas kompānijas par 164 māju izgatavošanu un piegādi par kopējo summu 9 miljoni eiro (6,3 miljoni latu).

Kā aģentūrai LETA pastāstīja "Husvik" ražošanas vadītājs Andris Spīlbergs, lai pasūtījumu nodrošinātu, uzņēmumam būs jāpalielina esošā ražotne, kā arī būs nepieciešami jauni darbinieki. Patlaban rūpnīcā divās maiņās strādā 26 cilvēki, bet plānots, ka darbinieku skaitu palielinās vēl par 12-13 cilvēkiem, lai varētu nodrošināt rūpnīcas darbu trīs maiņās.

Šis ir lielākais pasūtījums uzņēmuma vēsturē, tāpēc pašlaik "Husvik" aktīvi strādā pie tā, lai pārstrukturizētu ražošanu un izveidotu atbilstošu infrastruktūru, kas ļautu palielināt ražošanas jaudas atbilstoši pieprasījumam, sacīja Spīlbergs.

Patlaban ražošanas platība ir 2000 kvadrātmetru, bet kopējā ražošanas jauda gadā ir 25 000 kvadrātmetru. Nākamgad "Husvik" plāno ražošanas platību palielināt par vidēji 2000 kvadrātmetru.

Pirmās mājas būtu jāpiegādā jau no nākamā gada sākuma, orientējoši tas varētu būt februāris, bet kopējā pasūtījuma apjoms būs jāizpilda divu līdz trīs gadu laikā.

Saistībā ar norvēģu izteikto vēlmi notiek pārrunas par iespēju pasūtītajām mājām veikt arī apdares darbus.

Spīlbergs atzina, ka lielāko daļu no pasūtījumiem uzņēmums saņem tieši no Norvēģijas, tāpēc esošās krīzes apstākļos uzņēmums darba apjoma samazināšanos nav piedzīvojis. Veiksmīgo attīstību nodrošinot arī tas, ka uzņēmums ražo ne tikai dzīvojamās mājās, bet arī bērnudārzus un citas ēkas atbilstoši pasūtītāja vajadzībām.

"Lai gan pirms neilga laika šķita, ka Latvijas tirgus ir apstājies, tomēr patlaban vērojams, ka pieaug interese par koka māju ražošanu arī vietējā tirgū," stāsta Spīlbergs, norādot, ka interese esot no atsevišķām pašvaldībām par iespējamu sociālo māju piegādi.

Arī būvniecības cenu samazināšanās "Husvik" darbību neietekmē, jo uzņēmums darbojas kā ēku piegādātājs un ražotājs, nevis uzstādītājs, tāpēc pakalpojumu ietekmē izmaiņas materiālu cenās.

Patlaban "Husvik", lai nodrošinātu pasūtījumu izpildi, ir jāsaražo piecas līdz sešas mājas mēnesī, bet kopumā, neskaitot jauno pasūtījumu no Norvēģijas, norit darbs pie vidēji 20 ēku projektiem.

"Husvik" koka paneļu māju ražotne dibināta 2006.gadā, un tās īpašnieki ir norvēģu uzņēmēji. Ražotne atrodas Rīgas rajonā, Morē. Uzņēmums veic māju projektēšanas, plānošanas, ražošanas un montāžas darbus.

Nozare.lv

Komentāri:
E-pasts:
Parole
Reģistrēties

Meklētājs

   

Kapitāls iesaka

Kontakti: SIA "Izdevniecība IKK"

Marijas iela 2, 5.stāvs, Rīga, LV-1050

T. 67029363, F. 67357584,

e-pasts: kapitals@kapitals.lv

Pārpublicējot materiālus, nepieciešama SIA "Izdevniecība IKK" rakstiska atļauja.

Citējot, atsauce uz avotu obligāta.
Par faktu materiālu ārštata autoru darbos izdevniecība atbildību neuzņemas.

© Kapitāls 2010 © LETA 2010 © Nozare.lv 2010 © LETA video 2010

Google+