Vilks: Latvijai ar nodokļu sloga samazināšanu jābūt priekšā Igaunijā

Rīga, 3.jūn., NOZARE.LV. Latvijai ar nodokļu sloga samazināšanu ir jābūt priekšā Igaunijā, biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā atzina finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Ministrs informēja, ka tikšanās laikā ar Igaunijas pārstāvjiem uzzinājis, ka arī kaimiņvalsts gatavojas samazināt nodokļu slogu un mazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Igaunijā to plāno darīt no 2015.gada. "Tas ir agrākais datums, kad viņi saredz iespēju sākt nodokļu mazināšanu. Mums ir jābūt priekšā," sacīja Vilks.

Finanšu ministrs arī norādīja, ka patlaban igauņiem budžeta deficīts ir lielāks nekā Latvijai.

Savukārt Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Kārlis Bauze diskusijā atzīmēja, ka centrālā banka jau krīzes laikā uzsvēra, ka nodokļu celšana nebija labākais veids, kā konsolidēt valsts budžetu. Reformu veikšana un izdevumu samazināšana bija daudz labāks veids.

Ja nodokļi ir palielināti, tad pašreizējā brīdī, kad budžeta iespējas atļauj, nenoliedzami nodokļu mazināšana ir pietiekami labs konkurētspējas veicināšanas pasākums, teica bankas pārstāvis.

Taujāts, vai Latvijai tomēr tagad nevajadzētu virzīties uz pārpalikuma nodrošināšanu valsts budžetā, Bauze sacīja, ka valsts budžeta deficīts samazinās. Ja iepriekšējā gadā budžeta deficīts bija 3,5% no iekšzemes kopprodukta, šogad valdībai ir apņemšanās budžeta deficītu samazināt līdz 2,1% un tiek plānots, ka 2013.gadā strukturālais budžeta deficīts būs 1,4%.

"Redzam, ka, ekonomikai atkopjoties, līdzekļi tiek novirzīti budžeta deficīta samazināšanai. Protams, varētu vēlēties, lai budžeta deficīts samazinātos daudz straujāk, bet ir jāskatās arī, kāda ir realitāte," teica Bauze.

Kā ziņots, Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi valdības virzītos grozījumus likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas paredz ar 1.jūliju samazināt PVN pamata likmi no 22% uz 21%, un grozījumus likumā par IIN, kas paredz trīs gadu laikā IIN likmi samazināt par pieciem procentpunktiem - no pašreizējiem 25% līdz 20%. No 2013.gada 1.janvāra IIN likme būs 24%, 2014.gadā tā būs 22%, bet 2015.gadā - 20%.

Visa diskusija par nodokļu izmaiņām lasāma biznesa portāla "Nozare.lv" sadaļā "Viedokļi, intervijas" un ziņu aģentūras LETA interviju sadaļā.

Nozare.lv

Komentāri:
E-pasts:
Parole
Reģistrēties

Meklētājs

   

Kapitāls iesaka

Kontakti: SIA "Izdevniecība IKK"

Marijas iela 2, 5.stāvs, Rīga, LV-1050

T. 67029363, F. 67357584,

e-pasts: kapitals@kapitals.lv

Pārpublicējot materiālus, nepieciešama SIA "Izdevniecība IKK" rakstiska atļauja.

Citējot, atsauce uz avotu obligāta.
Par faktu materiālu ārštata autoru darbos izdevniecība atbildību neuzņemas.

© Kapitāls 2010 © LETA 2010 © Nozare.lv 2010 © LETA video 2010

Google+